Rzemiosło artystyczne, czy też często obecnie nazywane wyroby handmade to rzeczy robione klasycznie przez rzemieślnika. Zmieniły się materiały, często zostały opracowane nowe techniki, a jednak wyroby rzemieślnicze pozostają niepowtarzalne. Często wytworzone w jednym jedynym egzemplarzu.

Rzemiosło artystyczne
Rzemiosło artystyczne

Co wykonuje

Wykonuje wiele wyrobów. Jednak główne kierunki moich zainteresowań to:

wyroby skórzane:

  • sakwy
  • pochwy
  • oprawy (notesy, kalendarze itp)
  • paski do zegarków
  • notesy, albumy
  • zakładki
  • biżuteria (bransoletki, kolczyki)

zdobienie:

  • grawerowanie na szkle
  • decoupage na drewnie i papierze
  • świece zdobione

Jak to wygląda?

To co zobaczysz poniżej to wszystko ręczna praca. Przez to, że proponowane przeze mnie wybory rzemiosła artystycznego są typu hand made, czyli wykonane ręcznie czynie je to niepowtarzalnymi.

Moje najnowsze prace

Oprawa albumów, książek, kalendarzy, notesów

Obszywanie albumów, książek, notesów kalendarzy. Odpowiednia skóra zamówione zdobienia i … mnóstwo czasu. Taki w skrócie jest przepis na poniższe dzieła:

Oprawa na terminarz właścicielki stadniny Lolek i Bolek na Śródborzu

Przykładowe notesy wykonane w różnych stylach

Notes wykonany dla mojej fryzjerki z zakładu Ruda z Brzytwą z Ożarowa

Notesy wykonane w podziękowaniu dla organizatorów Powiatowych Dni Miodu w Sandomierzu

Paski do zegarków

Mój pierwszy wyrób rymarski który wykonałem dla siebie. Bardzo lubię ten zegarek a kilka pasków na których go nosiłem rozlatywały się po kilku tygodniach. Nie będę tu rozstrzygał czy winą była kiepska jakość wyrobu czy moje „szczęście” do zaczepiania o różne wystające kanty i gałęzie. Ten pasek służy mi już od 2 lat i może gdzie nigdzie nitka się przetarła ale nadal jest mocny. Poza tym plusem tego paska jest to, ze dodał niepozornemu zegarkowi wyjątkowego charakteru, któreg żaden sklepowy pasek czy bransoletka by nie dała.

pasek do zegarka z charakterem

Etui na narzędzia, noże, telefon itp.

Wykonuje rożnego rodzaju etui na narzędzia, noże, telefony i wiele wiele innych. Moi przyjaciele dla, których wykonałem etui byli bardzo zadowoleni z trwałości tych wyrobów. Nie zawsze decydowali się na zdobienie wychodząc z założenia, że potrzebują przedmiotów przede wszystkim użytecznych ale jeśli udało mi się ich przekonać do lekkiego szaleństwa artystycznego zawsze byli zachwyceni. Kiedy podejmuje się wykonania dla kogoś jakiegoś przedmiotu staram się , że by był nie tylko praktyczny ale również piękny a motywy z jakich korzystam przy zdobieniu odpowiadały gustom osoby, która będzie z niego korzystać.

pudełko szeptuchy

Torba na biodro w stylu stimpank. Torba na szkicownik i etui na telefon.

Sakiewki, pochwy noży i nie tylko

Czy kiedyś chcieliście mieć jakiś przydatny drobiazg zawsze pod ręką a kieszenie były zbyt ciasne? Wielu moich znajomych miało ten sam problem. W rezultacie zacząłem robić dla nich takie użyteczne drobiazgi. Mam nadzieje, że i wam się podobają.

Skórzane zakładki do książek

Z małego kawałka skóry można wyczarować piękną zakładkę do książki. Idealny prezent dla każdego mola książkowego zwłaszcza dla tych co czytają wiele książek jednocześnie. Każdą zakładkę można ozdobić tak jak sobie wymarzymy.

Biżuteria

Kilka kawałków skóry, rzemyków, koralików albo piórek i mamy wyjątkową biżuterie. Przy tworzeniu takich „cacuszek” ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Grawerowanie szkła i nie tylko

Praca w hucie szkła zainspirowała mnie do spróbowania swych sił w zdobieniu szkła. Pomysł i odrobina pracy może zmienić flakon z śmieciówki w coś wyjątkowego.

Odnawianie i zdobienie starych narzędzi daje mi wiele satysfakcji. Dzięki ścinkom z orzecha jakie otrzymałem od mojej przyjaciółki, udało mi się tchnąć nieco życia w kawałek złomu.

Decoupage i nie tylko

W tej galerii przedstawiłem kilka przedmiotów z drewna zdobionych przeze mnie. Większość ozdabiałem techniką decoupage ale próbowałem swych sił i w innych metodach. Część przedmiotów zrobiłem od podstawa, część odnowiłem a inne kupiłem w stanie surowym.

Zdobienie świec

Świece swym blaskiem zawsze wprowadzają wyjątkowy nastrój do pomieszczenia, w którym je zapalimy. Ten nastrój można dodatkowo podkreślić wyjątkowym wzorem na świecy. W tej galerii demonstruje jaki efekt można uzyskać dzięki decupage. Wykonuje również świece z naturalnego wosku pszczelego.