Miód na covid 19

Przez świat przetacza się już trzecia fala pandemii, a okres wiosenny to tradycyjny sezon przeziębień i ogólnego osłabienia naszych organizmów. W takich chwilach zaczynamy się zastanawiać jak wzmocnić nasz organizm w walce z corocznymi przeziębieniami? Jak wesprzeć nasz organizm w walce z znacznie groźniejszym niebezpieczeństwem z wirusem covid 19?

Myśląc o metodach naturalnych najpierw myślimy o ziołach a zaraz potem o miodach. Więc jaki miód na covid 19?

Śmiało można powiedzieć, że każdy miód jest dobry by wzmocnić naszą odporność. Każdy miód zawiera dobrze przyswajalne cukry, które są potrzebnym zastrzykiem energii. Każdy miód dostarcza nam potrzebne mikroelementy, choć każdy miód nieco inne. Jaki miód będzie najlepszy na covid 19?

MIÓD LIPOWY. Właśnie ten miód będzie najodpowiedniejszy.

Dla czego miód lipowy? Sama lipa jest rośliną leczniczą. Już nasze prababcie stosowały napar z kwiatów lipy przy przeziębieniach.

Podobne właściwości posiada miód lipowy. Miód lipowy powstaje z odparowania nektaru kwiatu lipy oraz wskutek działania enzymów wytwarzanych przez pszczoły. Miód lipowy jest koncentratem właściwości kwiatu lipy, dodatkowo wzmocniony „alchemią” pszczół. To właśnie sprawia, ze miód lipowy jest taki wyjątkowy dla naszego organizmu.

O czym pamiętać

Chcąc aby miód pomagał nam w walce z chorobą albo jej zapobiegał musimy pamiętać o kilku zasadach. Zasady są takie same niezależnie jaki miód i na co chcemy stosować:

  1. Sam miód nie jest lekiem. Miód należy traktować jako naturalny środek wspierający nasze zdrowie lub powrót do niego.
  2. Miód traci większość swoich właściwości leczniczych w temperaturze powyżej 45 oC ( w niektórych publikacjach spotkałem się z temperaturą 60 oC). Dla tego nie warto dodawać go do gorących napojów jeżeli chcemy uzyskać coś więcej niż smak i zapach.

Właściwości miodu lipowego

Miód lipowy zalecany jest przy przeziębieniach, grypie i przy zwalczaniu chorób górnych dróg oddechowych. Ma świetne właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Miód lipowy działa również przeciw kaszlowo i wykrztuśnie. Przyspiesza ustępowanie stanu zapalnego przy zapaleniu płuc i oskrzeli. Wpływa na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi oraz pozytywnie na cały układ krwionośny. Olejki eteryczne zawarte w kwiatach lipy jak i samym miodzie mają właściwości uspakajające i są zalecane dla osób zestresowanych oraz mających problemy z zasypianiem.

Z powyższych powodów z niecierpliwością czekam aż znów zakwitnie lipa i moje pszczółki ruszą do pracy. Ich słodkim i za razem zdrowym efektem pracy na pewno się pochwale. Zapraszam!

Dodaj komentarz